Bezbramkowy remis PSV z Manchesterem United

W przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, PSV Eindhoven zremisował na wyjeździe z Manchesterem United 0:0, ten remis sprawia że w ostatniej kolejce dowiemy się kto awansuje z grupy B. Spotkanie było wyrównane, chociaż to gospodarze byli bliżsi wyjścia na prowadzenie.

spotkanie rozegrane na Old Trafford miało dać gospodarzą kierunek do awansu, jednak PSV przyjechało z myślą o korzystnym wyniku i taki też cel zawodnicy osiągnęli. W pierwszej połowie Manchester dwukrotnie mogli cieszyć się z gola, jednak dobra postawa bramkarza PSV sprawiła że kibice gola nie zobaczyli. PSV tylko raz stworzył groźną akcję, po tym jak Hendrix uderzył zza pola karnego.

Po zmianie stron Manchester dalej atakował ale PSV dzielnie się bronił dzięki czemu zachował po tym spotkaniu punkt, który nadal daje szansę na awans.

Sytuacja w grupie B rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, lider grupy Wolfsburg mając 9 punktów na koncie zmierzy się na własnym stadionie z Manchesterem United, który ma na koncie 8 punktów. W drugim spotkaniu trzeci w grupie PSV mający na koncie 7 punktów, zmierzy się z ostatnim CSKA Moskwa który ma na koncie 4 punkty.

Po meczu trener PSV, Philip Cocu wyraził swoje zadowolenie z tego wyniku, szczególnie że trudny teren Old Trafford zawsze staje się trudnym zadaniem dla wszystkich drużyn. Trener wie że do awansu PSV brakuje wygrana z CSKA, szczególnie że drużyna z Eindhoven zagra przed własną publicznością.