Cocu: Miły koniec 2015 roku

Cocu: Miły koniec 2015 roku
Philip Cocu po wczorajszej wygranej nad Zwolle 3:2 wyraził swoje zadowolenie z miłego zakończenia tego 2015 roku, dodatkowo trener oraz wyraził zadowolenie po powrocie do drużyny Maxima Lestienne, który od dłuższego czasu z powodu problemów rodzinnych nie występował w spotkaniach ligowych.

Trener PSV wyraził również nieco złości na drużynę po tym jak utraciła dwubramkową przewagę. Mimo szybkiego objęcia prowadzenia po dwóch trafieniach Pereiro jeszcze przed końcem pierwszej połowy goście stratę odrobili. Na szczęście w 75 minucie de Jong zdołał strzelić zwycięskiego gola i spotkanie zakończyło się wygraną PSV.

Cocu dodał: „Strzeliliśmy dwa szybkie gole, jednak przed przerwą ponownie byliśmy na wyjściowej pozycji z powodu remisu, druga połowa to ciężka praca drużyny która ostatecznie dała nam wygraną. Musze pochwalić drużynę, która mimo strat przed końcem pierwszej połowy zdołała się podnieść”.

Kolejnym akcentem na konferencji prasowej była mowa o powrocie Lestienne. Cocu powiedział: „Cieszy mnie powrót Lestienne, jest to nasze dodatkowe wzmocnienie, Maxime ciężko pracował aby znaleźć się na boisku we wczorajszym meczu i to mu się udało”.

Teraz Cocu wraz z drużyną odpoczną przed kolejnym meczem, który zostanie rozegrany dopiero 17 stycznia, do tego czasu drużyna uda się na zasłużony odpoczynek świąteczny.