Philip Cocu z nowym kontraktem

Philip Cocu z nowym kontraktem
Władze PSV Eindhoven mają zaszczyt poinformować że obecny trener Philip Cocu przedłużył kontrakt z klubem do lata 2019 roku, jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich, szczególnie że Cocu który przejął PSV w sezonie 2013/2014 zdobył w ostatnim sezonie Mistrzostwo Holandii.

Początek współpracy Cocu z PSV przyniósł klubowi czwarte miejsce w Eredivisie w sezonie 2013/2014. Z meczu na mecz drużyna grała coraz lepiej co w ostateczności spowodowało że w styczniu 2015 roku drużyna PSV Eindhoven znajdowała się na pozycji lidera Eredivisie, ostatecznie do końca sezonu drużyna nie oddała fotela lidera i na zakończenie pamiętnego sezonu 2014/2015 mogła cieszyć się ze zdobytego Mistrzostwa.

Tytuł zdobyty pod wodzą Cocu był pierwszym dla klubu od siedmiu lat, dodatkowo pod wodzą Cocu drużyna zdołała wyjść w ostatnim czasie z grupy Ligi Mistrzów, aby zagrać już niebawem w 1/16 finału Ligi Mistrzów, w której przeciwnikiem będzie Atletico Madryt.

Patrząc na ligę w chwili obecnej drużna zajmuje trzecią pozycję i cały czas walczy aby dogonić obecnego lidera, którym jest Ajax Amsterdam.

Philip Cocu chce kolejnych sukcesów PSV

Dzisiejsza informacja przyniosła zapewne radość kibicom ale i samemu trenerowi, po podpisaniu kontraktu Cocu powiedział: „Cieszę się że mogę tutaj pozostać do 2019 roku, mam nadzieję na dalszy rozwój drużyny i osiąganie kolejnych sukcesów. Ciągle chcę kształcić graczy, abyśmy kontynuowali rozwój młodych graczy, których PSV ma wieli i wielu już z klubu odeszło do silniejszych lig”.