Zaledwie remis PSV z Roda JC 1:1

Zaledwie remis PSV z Roda JC 1:1
PSV Eindhoven zaliczył kolejną wpadkę, tym razem podopieczni Cocu zaledwie zremisowali z drużyną Roda JC Kerkrade 1:1, gola kibice zobaczyli dopiero w drugiej połowie, było to trafienie samobójcze trafienie Breneta i gol na wagę jednego punktu w wykonaniu Proppera.

Jeszcze kilka dni wcześniej trener Cocu pochwalił drużynę za wywalczony awans do 1/16 finału Ligi Mistrzów oraz podkreślił że drużyna musi skupić się na lidze aby dogodzić Ajax Amsterdam, do którego przed tą kolejką PSV tracił cztery punkty.

Niestety na słowach się skończyło, gdyż zawodnicy rozegrali w sobotę słabe spotkanie, mimo posiadania piłki na poziomie 66% i ponad dwukrotnie więcej sytuacji bramkowych od przeciwnika, PSV nie potrafiło wykorzystać żadnej z akcji. Pierwsze trafienie dopiero zobaczyliśmy w 51 minucie, jednak było to samobójcze trafienie Breneta.

Remis PSV z Rodą JC oddala od lidera

Po stracie pierwszego gola PSV musiał walczyć o korzystny wynik, dopiero w 74 minucie udało się w końcu trafić do siatki, po zagraniu od Guardado do siatki trafił Propper. Mimo wyrównania i kolejnych akcji wynik spotkania nie zmienił się a kibice PSV ze smutkiem opuszczali stadion po zdobytym zaledwie jednym punkcie przez PSV.

PSV powalczy ze Zwolle

Już 19 grudnia drużyna PSV Eindhoven zagra przed własną publicznością z ekipą Zwolle, która obecnie zajmuje ósmą pozycję w Eredivisie.

PSV Eindhoven – Roda JC Kerkrade 1:1 (0:0)
0:1 Brenet 51′ (sam)
1:1 Propper 74′